O zdrowe i piękne zęby należy odpowiednio pielęgnować.

Powszednia higiena jamy ustnej jest niesłychanie poważną operacją. Zęby należy szczotkować 2-3minuty co bynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym pokarmie. W dorosłym wieku warto do codziennej pielęgnacji wprowadzić nić dentystyczną oraz ograniczyć spożywanie pokarmów bogatych w cukier. Koniecznością są oraz wizyty kontrolne u stomatologa w celu sprawdzenia stanu naszego uzębienia. Jeśliby nasz problem dotyka zgryzu trzeba udać się do ortodonty. Leczenie ortodontyczne zębów jest przebiegiem długofalowym i koniecznym. Prawidłowe rozłożenie zębów to nie tylko walory estetyczne ale także zmniejszone niebezpieczeństwo próchnicy.Leczenie ortodontyczne jest efektywnie nie tylko u dzieci, ale także u młodzieży oraz dorosłych! Jeśli masz usterkę zgryzu, koślawo wzrastające zęby warto już teraz udać się na konsultacje do lekarza ortodonty. Zdrowe zęby to mniej bólu, toteż warto o nie zadbać jak najszybciej. Postaw na śliczny uśmiech.
Zdrowe zęby to śliczny uśmiech. By nasze zęby były zdrowe należy codziennie o nie dbać. Poprawne szczotkowanie zmniejsza niebezpieczeństwo pojawienia się próchnicy. Wady zgryzu oraz krzywo rosnące zęby wypada kurować u lekarza ortodonty. Jest to możliwe w każdym wieku. Pamiętać powinno się dodatkowo o kontrolnych wizytach u stomatologa raz na pół roku.
Jeśli dojrzeli Państwo u siebie symptomy kłopotów ze zgryzem, rozbicia zębów czy odsłanianie się szyjek zębowych, to konieczna jest jak najszybsza wizytacja w gabinecie stomatologa i ortodonty. Wsparcie stomatologiczną, jak i ortodontyczną znajdą Państwo w gabinecie Ortostom, który znajduje się w Tomaszowie Mazowieckim. Dbamy o każdego pacjenta, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wysokiej klasy konsultacje ortodontyczne. Zapewniamy profesjonalną pomoc i udzielamy fachowych porad dotyczących dbania o uzębienie. Zapraszamy na stronę: http://ortodontatomaszowmazowiecki.pl